Eerste bomen van het Kaaipark zijn geplant

Het nieuwe Kaaipark op de Scheldekaaien ter hoogte van Nieuw Zuid zal pas tegen de zomer van 2025 klaar zijn, maar de voorbereidende werken zijn volop aan de gang. Een tijdje geleden werden de eerste fiets- en wandelpaden al geopend en vorige week werden er heel wat bomen geplant. Zo’n 150 om precies te zijn.

De aanplanting van de bomen luidt een nieuwe fase in de werkzaamheden in. De komende maanden worden er nog 275 bomen extra geplant. Er komen ook een groot aantal vaste planten en waterplanten. Johan Klaps, die in oktober Annick De Ridder opvolgde als schepen van stadsontwikkeling en in het nieuwe stadsbestuur bevoegd is voor de Haven en economie, kwam een symbolische hand uit de mouw steken en plantte de eerste boom.

“De aanleg van deze eerste bomen zijn een belangrijke stap in de realisatie van dit park,” aldus schepen Klaps. “Het nieuwe park wordt een plek om te wandelen tussen het groen, te sporten en te spelen. Verder komen er ook zitplekken aan het water.”

(Afbeelding: Sweco – PROAP – WIT architecten)