Na bijna vier jaar krijgt koffie- en juicebar DOSE op Nieuw Zuid een nieuwe naam. Vanaf september gaat de zaak verder als LAB Café. De naamsverandering brengt de koffiebar nog nadrukkelijker onder de vlag van het multidisciplinaire sportcentrum LAB, waarvan DOSE sinds de start deel uitmaakt. De essentie blijft dezelfde: goede koffie, gezonde voeding en een plek waar zowel sporters als buurtbewoners welkom zijn. Of zoals LAB het zelf samenvat: “New name. Same people. Same reason to come by.”
DOSE opende begin 2022 als aanvulling op LAB, dat enkele maanden eerder zijn deuren had geopend op de benedenverdieping van Parkzicht II in de Michel De Braeystraat. Initiatiefnemers Julien Prudhomme en Thijs Hertsens wilden er sport en gezondheid breed benaderen, met onder meer kinesitherapie, personal training en voedingsadvies. DOSE trok die visie door naar koffie, juices en gezonde maaltijden, maar richtte zich uitdrukkelijk niet alleen op sporters. Ook wandelaars, buurtbewoners en mensen die op Nieuw Zuid werken, waren er vanaf het begin welkom.
Een ochtend vol beweging
De nieuwe naam wordt op zondag 13 september gevierd met een relaunch die helemaal in het teken staat van bewegen, proeven en ontmoeten. LAB Café opent die ochtend van 9 tot 12 uur de deuren. Om 9 uur start een eerste pilatessessie van vijftig minuten, om 10 uur volgt een tweede. Wie liever de loopschoenen aantrekt, kan om 10 uur aansluiten bij een social run van 7 kilometer in samenwerking met Lucky Stride. Voor de loop worden verdere praktische details via de sociale media van Lucky Stride gedeeld.
Je hoeft overigens niet te lopen of op een yogamat te kruipen om mee te vieren. De hele ochtend zijn er gratis koffie van Cristo, drankjes van KULT, El Tony Mate en Holyberry en proteïnerepen van Bites We Love. Gewoon langskomen voor een koffie kan dus evengoed. Deelname aan de activiteiten is gratis, maar voor de pilates en social run zijn de plaatsen beperkt en wordt vooraf inschrijven gevraagd.
Vier jaar goede ochtenden
Met de relaunch blikt LAB Café meteen ook terug op vier jaar DOSE. Toen de koffie- en juicebar in 2022 opende, lag de nadruk al op een gezonde levensstijl met koffie, verse juices, bowls en voedzame lunches. Tegelijk moest het een laagdrempelige plek worden waar de wereld van LAB en de buurt elkaar konden ontmoeten. Dat bleek geen loze ambitie: DOSE dook de voorbije jaren onder meer op bij buurtactiviteiten in het aangrenzende Park Nieuw Zuid, bijvoorbeeld met smoothies en salades tijdens de buurtpicknick.
De verjaardag en nieuwe naam worden niet alleen op 13 september gevierd. De hele maand september loopt bij LAB Café een actie waarbij je bij aankoop van twee juices of koffies een derde gratis krijgt. Wie er ontbijt of luncht, kan bovendien zolang de voorraad strekt een LAB-goodiebag meenemen; volgens de aankondiging geldt die goodiebag voor LAB-klanten. Zo wordt DOSE na vier jaar LAB Café: een nieuwe naam en nieuwe uitstraling, maar met dezelfde vertrouwde plek op Nieuw Zuid als vertrekpunt.






